Pod takim hasłem grupa uczniów z kl. IA realizuje interdyscyplinarny projekt doskonalący komunikację międzyludzką. Z założenia łączy on umiejętności z różnych przedmiotów, jak chociażby z zakresu języka polskiego: redagowanie tekstów, technika argumentacji, negocjacje, z przedsiębiorczości – planowanie działań, organizacja akcji charytatywnych, z informatyki – przygotowywanie prezentacji, promocja w social mediach, ale też innych dziedzin, jak: psychologia, socjologia, czy polityka społeczna.
Licealiści: Mikołaj Bekasiński, Filip Szczepański, Wiktoria Torno, Alicja Wojtczak, Marysia Zadrozińska, Zosia Stańczak i Ania Brząkała, biorący w ramach projektu udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", poprzez swoje działania chcą zwrócić uwagę na problemy, z którymi młodzi borykają się w codziennym życiu, tu i teraz. Kłopoty z komunikacją międzyludzką, zarówno rówieśnicze, ale i międzypokoleniowe wśród najbliższych stanowią czuły punkt, będący źródłem psychicznych rozterek, ale w wielu wypadkach też i cierpień.
Celem projektu jest zachęcenie młodzieży oraz rodziców do rozmowy, by stworzyć relację opartą na zaufaniu i otwartym komunikowaniu swoich potrzeb oraz oczekiwań.
Ponieważ fundacja UNAWEZA realizuje projekt edukacyjny "Młode Głowy", którego działania są zbieżne z naszymi założeniami postanowiliśmy przeprowadzić akcję charytatywną na rzecz ich programu – mówi Mikołaj Bekasiński.
Zorganizowaliśmy kilka kiermaszy słodkości w szkołach, z których dochód pomoże zwiększyć skalę oddziaływań programu "Młode Głowy" – dodaje Filip Szczepański.- Dzięki temu więcej osób będzie miało świadomość podjętego przez nas problemu oraz nabędzie umiejętność satysfakcjonującej komunikacji międzypokoleniowej.
Bliższe informacje o realizacji projektu znajdziecie na:
Instagramie - jedno.slowo.zmienia.wszyst
Facebooku - Jedno słowo zmienia wszystko
w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ZWOLNIENI Z TEORII.