• Projekt unijny Erasmus + w naszej szkole

      • VIVA PORTUGAL!

        W ramach pozyskanych środków unijnych dla szkoły (Akredytacja Erasmus+ w kwocie prawie 62 tysiące euro) w dniach 31.01 – 4.02.2023 grupa 25 uczniów z naszego liceum pod opieką nauczycieli odwiedziła szkołę Agrupamento de Escolas Tomas Cabreira w Faro.

        Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy (chemiczną i matematyczną) i brali udział w zajęciach w szkole goszczącej. Wspólnie z portugalskimi kolegami uczyli się matematyki, fizyki, chemii, informatyki, portugalskiego oraz grali w gry sportowe na lekcjach WF-u. We wtorek po lekcjach pojechali nad ocean na plażę Praia de Faro. W piątek odbyła wycieczka do Benagil, gdzie podziwiali piękne formacje skalne podczas spaceru po klifach. Następnie odwiedzili turystyczną miejscowość Albufeira.

        Pogoda dopisywała przez cały tydzień (15-18 stopni Celsjusza), a potem… powrót do zaśnieżonej i mroźnej Polski. Wcześniej grupa nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i ścisłych szkoliła się w Faro pod okiem Davida Santosa, specjalisty do spraw ICT przy portugalskim Ministerstwie Edukacji. 

        Nauczyciele poznali narzędzia do pracy z uczniami, które poprawiają aktywność intelektualną uczniów na zajęciach oraz zwiększają motywację, a także zwiększają kreatywność i przystosowują do wyzwań stojących przed naszymi uczniami w przyszłości w świecie cyfrowym. W najbliższym czasie przewidziane jest także szkolenie całej kadry pedagogicznej z poznanych narzędzi ICT.

        Koordynatorem projektu jest Pani Katarzyna Ambroziak, nauczyciel języka angielskiego.

        więcej zdjęć:

        https://www.facebook.com/photo/?fbid=680510697202620&set=pcb.680512397202450

         

         

         

        Erasmus +         2020-2022

        Projekt Erasmus + 'There is no Plan(et) B' miał na celu zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej kwestii ochrony środowiska, zmian klimatycznych, oraz sposobów przeciwdziałania tym zjawiskom z wykorzystaniem procesu zwanego 'upcycling'.

        W programie wzięli udział uczniowie ze szkół w Polsce, Niemczech i Włoszech. Wynikiem wspólnej pracy było powstanie zeszyt ćwiczeń w formie książeczki dla uczniów w wieku 11 – 13 lat oraz quizu Kahoot, prezentacji multimedialnych oraz warsztatów 'upcyclingu' (wykorzystanie odpadów do tworzenia ozdób lub rzeczy użytkowych).

        Poniżej prezentujemy książkę ćwiczeń, wspólny produkt końcowy wszystkich uczniów zaangażowanych w projekt, w czterech wersjach: angielskiej, niemieckiej, polskiej i włoskiej.

        03_Final_Polish_Version_Activity_Book_2020-2022.pdf

        02_Final_English_Version_Activity_Book_2020-2022.pdf

        04_Final_Italian_Version_2020-2022.pdf

        01_Final_German_Version_Activity_Book_2020-2022.pdf

         

         

        „Erasmus+ w Gostyninie

        Od 25 do 31 października gościmy uczniów i nauczycieli z Niemiec w ramach projektu Erasmus+.

        26-27 października pracowaliśmy w szkole nad projektem 'There is no plan(et) B'. Po dwóch dniach pracy pojechaliśmy na integracyjną wycieczkę do Trójmiasta.

        Uczniowie mają okazję ćwiczyć język angielski oraz wymieniać się doświadczeniami.

         

        Erasmus +      Wizyta w Polsce

        W dniach 25-31 października 2021 r.  będziemy gościć uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ ‘Is tere a plan(et) B?’.

        Podczas wizyty będziemy pracować nad tym projektem. 27 października Miejskie Centrum Kultury przeprowadzi dla uczniów biorących udział w projekcie warsztaty o tematyce  ‘upcycling’ – główne hasło naszego projektu. W programie mamy również wycieczkę do Sopotu i Gdańska.

         

         

        Regulamin i Kryteria wyjazdu Erasmus 2020r. docx

        List do rodziców Erasmus 2020. docx

         
        KOLEJNE SPOTKANIE MIĘDZYNARODOWEJ GRUPY ERASMUS+ (29 kwietnia 2021)
         
        Podczas spotkania nasi uczniowie przedstawili przygotowaną przez siebie w języku angielskim prezentację dotyczącą problemów zanieczyszczenia powietrza i wylesiania:  ‘Air pollution and deforestation’.
        Uczniowie z Włoch zaprezentowali problem zaśmiecania oceanów i całego świata: ‘Garbage and oceans worldwide’, natomiast uczniowie z Niemiec przedstawili prezentację na temat sposobów zapobiegania zanieczyszczeniu środowiska: ‘How to avoid environmental pollution worldwide’.
        Uczniowie efektywnie dzielili się wiedzą na temat zanieczyszczenia środowiska w języku angielskim. Jednocześnie zostały zapoczątkowane prace nad logo naszego wspólnego projektu  - „Is there a plan(et) B?”.

         

         

        Drugie spotkanie online Erasmus+

        26 marca o godz. 17:00 odbyło się drugie spotkanie uczestników projektu Erasmus+ ‘Is there a (plan)et B?’. Tym razem uczniowie z Włoch, Niemiec i Polski przedstawili własne filmiki o swojej szkole i mieście.

        Następnie uczniowie z każdego kraju omawiali przygotowane przez siebie prezentacje dotyczące zmian klimatycznych w swoich krajach. Ogromne gratulacje należą się dla uczniów naszej szkoły:  Oskara Rowińskiego z klasy 1A za krótki filmik wprowadzający do projektu i prezentujący nasze miasto (link do filmiku: https://youtu.be/HuZ91wf-l7U ) oraz Wiktorii Żabki kl. 2B4 i Oliwii Serwach kl.1D za prezentację na temat ‘Climate Change in Poland’ (‘Zmiany klimatyczne w Polsce’).

        Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wypowiadać się w języku angielskim na forum międzynarodowej grupy uczniów i nauczycieli. Kolejne spotkanie planowane jest po Świętach Wielkanocnych.

         

        Nasza szkoła otrzymała grant w wysokości 18 240 Euro na realizację projektu Erasmus + pod tytułem: „Is there a plan(et) B?” we współpracy z dwiema szkołami europejskimi:
        1. Bettine-von-Arnim Gesamtschule z Langenfeld, Niemcy (szkoła koordynująca)
        2. Istituto DI Istruzione Secondaria Superiore ‘Luigi Bazoli – Marco Polo’, Włochy.
        Projekt ma na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważna jest ich codzienna działalność i jak duży mają wpływ na jakość życia, rozwój przyszłych pokoleń, zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i naszego śladu węglowego w nim. Projekt będzie realizowany w okresie od 01.09.2020 r. do 31.08.2022 r. Osobami odpowiedzialnymi za projekt Erasmus+ w szkole polskiej są panie Anna Krawczyńska i Anna Kowalów.

        W ramach projektu odbędą się 3 spotkania:

        • 1. spotkanie w Polsce (marzec 2021r.)
        • 2. spotkanie we Włoszech (październik/listopad 2021r.)
        • 3. spotkanie w Niemczech (marzec 2022r.)

        Uczniowie biorący udział w projekcie będą uczestniczyć w zagranicznych wyjazdach do szkół partnerskich, oraz w wycieczkach/spotkaniach integracyjnych organizowanych w Polsce. Wyjazdy są całkowicie opłacone z pieniędzy z grantu z Unii Europejskiej, więc ich uczestnicy nie ponoszą za nie kosztów.
        Uczniów chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do przeczytania regulaminu udziału w projekcie Erasmus+ oraz informacji o kryteriach kwalifikacji uczniów. Po konsultacji z rodzicami prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa do pani Anny Krawczyńskiej lub pani Anny Kowalów.

    • Kontakty

      • Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie
      • sekretariat@logostynin.edu.pl ; kosciuszkolo@wp.pl
      • 24 235 22 10
      • ul. 3. Maja 15 09-500 Gostynin Poland
    • Logowanie