• Nowa Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

​​​W dzisiejszych wyborach do Samorządu Uczniowskiego z 494 osób uprawnionych do głosowania głosy oddało 419. Frekwencja wyniosła 84,82%. Uczennica klasy II o profilu humanistycznym, Iga Krawczyk zdobyła aż 45,6% poparcie wśród głosujących uczniów i nauczycieli. Gratulujemy!

Podział głosów ułożył się w następujący sposób:

Głosy nieważne – 18 głosów;

Nr 1 Zuzanna Lachowicz – 46 głosów;

Nr 2 Filip Pomierny – 70 głosów;

Nr 3 Iga Krawczyk – 191 głosów;

Nr 4 Wiktoria Orzechowska – 94 głosy.

Przypomnijmy postulaty Igi Krawczyk, które zadecydowały o tak ogromnym poparciu dla jej programu wyborczego u głosujących, a które zostały zawarte we wspaniale przygotowanym spocie wyborczym przez koleżanki Igi : https://fb.watch/nkkTxv77AR/

• GOSTMUN u Kościuszkowców

Z inicjatywy ucznia naszej szkoły wiosną 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie odbędzie się cykl anglojęzycznych debat wzorowanych na obradach ONZ.

Paweł Borczyński – licealista z klasy IV Ai koordynator projektu w regionie gostynińskim zwrócił się do dyrekcji z prośbą o objęcie przez szkołę Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie honorowym patronatem konferencji Gostmun  - Gostynin Model United Nations. Wydarzenie wzorowane jest na międzynarodowej symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, prowadzonych w języku angielskim.

„Takie konferencje odbywają się na całym świecie. Delegaci mogą wybrać komitety, których tematy do debatowania najbardziej ich interesują, jak również kraje, które będą reprezentować. Zapisać może się każdy, uczeń liceum, technikum, czy szkoły zawodowej, jak i nawet studenci z Polski i ze świata. Debaty trwać będą trzy dni, od 21 do 23 marca 2024 roku” – mówi Paweł, zachęcając do udziału w przedsięwzięciu.

Projekt ten pozwoli uczniom rozwijać umiejętność posługiwanie się językiem angielskim, nie tylko w mowie, ale i w piśmie. Każdy delegat musi przygotować wcześniej krótki referat na temat swojego komitetu, uwzględniając prowadzoną w tym zakresie politykę swojego państwa. Wymaga od uczestników przełamania bariery językowej i daje możliwość poznania nowych, ambitnych osób, zaangażowanych w problemy współczesnego świata.

„Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez współpracy ze społecznością lokalną, dlatego też w odpowiedzi na prośbę i oczekiwania uczniów obejmujemy konferencję honorowym patronatem szkoły. Udostępnimy w tych dniach sale lekcyjne do przeprowadzenie debat i pomożemy organizatorom Gostmun w promocji” – obiecuje dyrektor szkoły Urszula Ambroziak-Bereszczyńska. – „Wartością obok ćwiczeń retorycznych będzie też zaangażowanie uczniów  w sprawy rangi państwowej i międzynarodowej i popularyzowanie postaw prospołecznych”.

fot. Wikipedia

• Drodzy Uczniowie!

Już niebawem wybierzecie swojego przedstawiciela, czyli Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/24.
            Poniżej zamieszczamy harmonogram wyborów - każdy z kandydatów walczy o jak największą część głosów z 494 osób z prawem wyborczym (uczniów i nauczycieli)

Znamy numery kandydatów na kartach wyborczych.
            Numer 1 - Zuzanna Lachowicz z klasy 1C2,
            Numer 2 - Filip Pomierny z klasy 1C1,
            Numer 3 - Iga Krawczyk z klasy 2B;
            Numer 4 - Wiktoria Orzechowska z klasy 2B.

• Szkoła bez korepetycji - udział w projekcie

W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Gostyninie rozpoczynamy w naszym liceum realizację projektu: Szkoła bez korepetycji. Ma on na celu wspomaganie uczniów w pokonywaniu trudności w nauce bez konieczności korzystania z płatnych korepetycji. Na początek w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę zostaną uruchomione zajęcia dydaktyczno–wyrównawcze z matematyki, które odbywać się będą w grupach międzyklasowych w wymiarze jednej godziny tygodniowo dla każdej grupy według następującego planu:

Klasy 1A, 1B, 1C1, 1C2, 1D - piątek - 8 godz. lekcyjna;

Klasy 2A, 2D - poniedziałek - 8 godz. lekcyjna;

Klasy 2B, 2C - wtorek - 8 godz. lekcyjna;

Klasy 3A, 3B - środa - 8 godz. lekcyjna;

Klasy 3C, 3D - czwartek - 8 godz. lekcyjna;

Klasy 4A, 4B - wtorek - 7 godz. lekcyjna;

Klasy 4C, 4D - środa - 7 godz. lekcyjna.

Uczniów zainteresowanych udziałem w tej formie zajęć prosimy o zapisywanie się poprzez wiadomość w dzienniku.

W tytule wiadomości prosimy napisać: Matematyka bez korepetycji, zaś w treści:

Deklaruję udział w dodatkowych zajęciach dydaktyczno–wyrównawczych z matematyki.

Wiadomość należy wysłać na platformie Librus do Pana Wicedyrektora Jerzego Ogonowskiego.

• Zbieramy Talenciaki

Zachęcamy do zbierania Talenciaków i przynoszenia ich do skrzynki wyłożonej w sekretariacie.
            Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej przekazać szkole lub zeskanować kod i przekazać punkty na konto szkoły.
            Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody multimedialne wspierające edukację.
             Akcja trwa do 5 listopada 2023 r.

• Narodowe Czytanie 2023

Za nami Narodowe Czytanie 2023 - w tym roku fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej przepięknie odczytała
            w Zamku Gostynińskim WIKTORIA WYPYCH z klasy IIID.

Gratulujemy Wiktorii i dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gostyninie za włączenie nas w to wspaniale zorganizowane wydarzenie.
            Opiekunem Wiktorii była Pani Anna Latoszek.