• Kochani! ❤️

Powiedzieć, że byliście cudowni, to nic nie powiedzieć ❤️
            Dziękujemy wszystkim, którzy choć najmniejszym gestem, ciepłym słowem, złotówką, pomocą w przygotowaniu stolików, sprzątaniem, czasem poświęconym na przygotowanie ciast lub propozycją fantów przyłączyli się do dzisiejszej akcji.
            Nasze wośpowe wolontariuszki w niedzielę będą kontynuować zbiórkę - a my będziemy czekać na podanie tegorocznej kwoty końcowej ❤️

• Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie wspierając działania prowadzone przez Europejskie Stowarzyszenie Raka Szyjki Macicy i Ministerstwo Zdrowia przesłała do naszej szkoły informacje na temat Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy obchodzonego w dniach 16-23 stycznia 2023 roku.

Wpisuje się ona w nasze wspólne działania w ramach programu edukacyjnego "Wybierz życie, pierwszy krok". Zajęcia dotyczące profilaktyki Raka Szyjki Macicy zostały przeprowadzone w klasach 1B, 1C, 3A, 3B, 3C i 3D.

Wczesne wykrycie nieprawidłowości  pozwala zapobiec rozwojowi nowotworu, dlatego tak ważna jest profilaktyka - systematyczne powtarzanie badań nie jest uciążliwe, więc warto o nie zadbać, aby nie martwić się o nasze zdrowie, bo zdrowie jest najważniejsze 😊

• Wyniki konkursu STEM PW

24 grudnia ogłoszono wyniki I etapu konkursu STEM. Do drugiego etapu zakwalifikowało się troje naszych uczniów z klasy 4A: Julia Asakowska, Piotr Tadeusiak, Julia Gołębiewska.
            Projekt edukacyjny STEM jest organizowany przez Politechnikę Warszawską wraz z partnerami edukacyjnymi, którymi są Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie.

Głównym koordynatorem z ramienia Politechniki Warszawskiej jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Program jest adresowany do młodzieży szkół średnich oraz nauczycieli. Przedsięwzięcie to ma na celu podniesienie jakości kształcenia i promocję edukacji w zakresie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics)
            Drugi etap odbędzie się 14 stycznia 2023 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej ul. Nowowiejska 15/19.
            Gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie.

• Konkurs Fotograficzny „ Portret 2022”

Julia Złotowska, uczennica klasy 1d Naszego Liceum, zdobyła wyróżnienie w  16 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „ Portret 2022”. W nagrodę zakwalifikowała się na kurs fotograficzny trwający kilka miesięcy.

Uważamy, że jest to ogromny sukces naszej uczennicy, która spośród tysięcy uczestników zdobyła wyróżnienie. Ponadto była to najmłodsza uczestniczka tego konkursu. Tym bardziej jesteśmy z Niej dumni i gratulujemy wysokiej pozycji .

Życzymy dalszych sukcesów.

Społeczność Szkolna