• Dzień Bezpiecznego Internetu

Dnia 7 lutego 2023 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie uczestniczyli w VI Powiatowym Dniu Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

DBI rozpoczął się konkursem wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów, wśród których znaleźli się zwycięzcy: III miejsce - Ula Serwicka – kl. II C oraz wyróżnienie Wiktoria Żabka – kl. IV B.

Uczniowie wzięli również udział w Konkursie na mema Hejtuj Hejt – „ZGAŚ HEJTERA JEDNYM MEMEM” – III miejsce otrzymał Michał Kalinowski z kl. II B. Gratulujemy !!!

W naszej szkole w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu również przejęliśmy inicjatywę – uczniowie podczas zajęć z informatyki wykonali plakaty w programie Canva, które zostały umieszczone w naszej szkolnej pracowni oraz prezentacje multimedialne, które zostały wyświetlone do zapoznania się całej społeczności szkolnej. Podczas zajęć informatyki odbyły się pogadanki, prelekcje oraz wyświetlone spoty cyfrowobezpieczni – cyberbezpieczni w sieci. DZIAŁAJMY RAZEM I BĄDŹMY BEZPIECZNI!

Grzegorz Kaczorowski, Emilia Rędzikowska

• Wspomnienia świąt Bożego Narodzenia w liryce

W piątek 3 lutego 2023 w bibliotece zostały rozdane dyplomy i nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Literackim  "Wspomnienia świąt Bożego Narodzenia w liryce" w kategoriach  dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych:

Szkoły podstawowe. Miejsca na podium

1.Maria Migdalska  - SP Lucień - opiekun pani  Klaudia Gierblińska

2.Amelia Słomińska - SP Teodorów - opiekun pani Mariola Garstka

3.Jakub Gutkowski - SP Białotarsk - opiekun pani Anita Stempniak

Wyróżnienie

Weronika Kowalczyk  i Iga Baranowska - SPV Gostynin - opiekun pani Małgorzata Durma

Szkoły średnie

1 miejsce - Urszula Serwicka - LO

2 miejsce - GCE - Zuzanna Szczygielska

3 miejsce - Wiktoria Żabka - LO

Albert Smyczyński, Julia Smyczyńska, Natalia Nowowiejska, AdamGutkowski

Opiekunowie: Pani Arletta Komorowska, Pani Agnieszka Piotrowska, Pani Aldona Kopcińska, Pani Monika Świderek

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy na przyszły rok do kolejnej edycji tego konkursu. Święta Bożego Narodzenia są bardzo wdzięcznym tematem literackim, dlatego jest szeroki odzew wśród młodych artystów.

• VIVA PORTUGAL!

W ramach pozyskanych środków unijnych dla szkoły (Akredytacja Erasmus+ w kwocie prawie 62 tysiące euro) w dniach 31.01 – 4.02.2023 grupa 25 uczniów z naszego liceum pod opieką nauczycieli odwiedziła szkołę Agrupamento de Escolas Tomas Cabreira w Faro.

Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy (chemiczną i matematyczną) i brali udział w zajęciach w szkole goszczącej. Wspólnie z portugalskimi kolegami uczyli się matematyki, fizyki, chemii, informatyki, portugalskiego oraz grali w gry sportowe na lekcjach WF-u.

We wtorek po lekcjach pojechali nad ocean na plażę Praia de Faro. W piątek odbyła wycieczka do Benagil, gdzie podziwiali piękne formacje skalne podczas spaceru po klifach. Następnie odwiedzili turystyczną miejscowość Albufeira. Pogoda dopisywała przez cały tydzień (15-18 stopni Celsjusza), a potem… powrót do zaśnieżonej i mroźnej Polski.

Wcześniej grupa nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i ścisłych szkoliła się w Faro pod okiem Davida Santosa, specjalisty do spraw ICT przy portugalskim Ministerstwie Edukacji.  Nauczyciele poznali narzędzia do pracy z uczniami, które poprawiają aktywność intelektualną uczniów na zajęciach oraz zwiększają motywację, a także zwiększają kreatywność i przystosowują do wyzwań stojących przed naszymi uczniami w przyszłości w świecie cyfrowym.

W najbliższym czasie przewidziane jest także szkolenie całej kadry pedagogicznej z poznanych narzędzi ICT. Koordynatorem projektu jest Pani Katarzyna Ambroziak, nauczyciel języka angielskiego.