• Wycieczka do Zakopanego

            W dniach 20-23 września uczniowie klas: 1A,2B, 3A i 3D uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego, Krakowa i Wadowic. Pod opieką Pani Gabrieli Warzyckiej, Pani Magdaleny Rybackiej, Pana Tomasza Kowalczyka i Pana Roberta Lewandowskiego rozpoczęli zwiedzanie od spaceru po Starym Mieście w Krakowie. Następnie odwiedzili Katedrę na Wawelu, Okno Papieskie, Sukiennice oraz Kościół Mariacki.
            Kolejnego dnia uczniowie wraz z opiekunami odpowiednio przygotowani wyruszyli w podróż po górach. Mimo zmiennej aury pogodowej dotarli do Morskiego Oka podziwiając piękne widoki. Po tak intensywnym dniu wieczorem udali się na Chochołowskie Termy- są to największe termy w Polsce. Ze względu na różnorodność, przyciągają co roku tłumy turystów.
            Trzeci dzień również był pełen atrakcji. Wszyscy z samego rana udali się na wyprawę do smoczej jamy czyli jaskini w Tatrach zachodnich składającej się ze stromego korytarza przebijającego skałę na wylot - otwór wejściowy znajduje się na wysokości 1100 m. n.p.m. Stamtąd udaliśmy się do Doliny Kościeliskiej.
            Wieczorem młodzież wraz z opiekunami zgromadziła się w góralskim domku znajdującym się na wzgórzu z widokiem na góry, gdzie rozpalone zostało ognisko. Młodzież bawiła się tańcząc do muzyki.
            Czwarty dzień, był ostatnim dniem wycieczki, co nie oznaczało końca zwiedzania. Kolejnym punktem wyjazdu były Wadowice - miasto, w którym urodził się i dorastał Papież Jan Paweł II. Wraz z przewodnikiem zwiedzali rodzinny dom Karola Wojtyły. Misją zwiedzania muzeum było upamiętnienie i zdobywanie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem.
            Na koniec wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do domu.
            "Zakopane Tanio"  dziękujemy 😊 

          • Narodowe Czytanie

            Ballady i romanse zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu Poezyj Adama Mickiewicza. Ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru. Na tle nastrojowej przyrody autor ballad wykreował fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności.

            W Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie 22 września 2022 roku o godzinie 17.00 miało miejsce „Narodowe Czytanie Ballad i Romansów Mickiewicza.”.

            Uczniowie wszystkich szkół średnich uświetnili swą obecnością tę uroczystość. Pani Wioletta Jankowska i Pani Kamilla Ostrowska poprowadziły z sukcesem to przedsięwzięcie. Nasi uczniowie czytali takie ballady jak: „Romantyczność, Kurhanek Maryli, Lilie, Pani Twardowska”. Przebrani w kostiumy z epoki wcielili się doskonale w swoje role.

            Wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza na nowo ukazała fenomen polskiego romantyzmu i wzbogaciła jubileuszowe obchody o ważną refleksję nad naszą kulturą i historią. Tegoroczne Narodowe Czytanie umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. Było dla nas wspólnym świętem czytelnictwa , dlatego patronat nad tą narodową lekturą objęła Miejska Biblioteka pod dyrekcją Pani Marzeny Ligockiej. 

            Dzięki bogatej scenografii, grze świateł, odpowiedniej intonacji aktorów amatorów wspólne czytanie stało się świetnym spektaklem, na który-  mamy nadzieję - być zapraszani co roku.

            Lista uczniów biorących udział w Narodowym Czytaniu:

            Klasa 4d (Jakub Palczewski, Weronika Szulecka, Nela Boratowska)
            Klasa  4c (Ula Garwacka, Oliwia Cierpikowska)
            Klasa 4b (Wiktoria Żabka, Kamil Falkowski)
            Klasa 4a (Konrad Szubski)
            Klasa 3b(Igor Adamczyk)
            Klasa 3b(Olaf Niedzielski)
            Klasa 3c(Natalia Boguszewska)
            Klasa 2d(Oskar Latoszek)
            Klasa 2b(Kornelia Głogulska, Krystian Kurkowski, Julia Smyczyńska)
            Klasa 2c(Dembowska Julia, Smolak Maria)
            Klasa 2a(Nosalski Maciej , Szczepaniak Kuba)

             

            Aneta Różycka

             

          • Warsztaty z biologii

            22.09.2022 r. odbyły się warsztaty  z biologii prowadzone przez pracowników Warszawskiego BioCentrum Edukacji Naukowej. Uczniowie z klasy 1C uczestniczyli w zajęciach eksperymentalno - pokazowych zelementami teorii na temat "Eksperyment naukowy - to nie takie trudne" .

            Podczas zajęć licealiści przypomnieli sobie kolejne etapy planowania eksperymentu i zajmowali się badaniem wpływu glukozy na oddychanie tlenowe u drożdży.🔬🙂. 

            Uczniowie z klasy 2 C i 4 C uczestnicząc w warsztatach "Zmysły prysły" pogłębili swoją wiedzę na temat działania zmysłów i podczas różnych doświadczeń mieli okazję przekonać się jak ważne są one w życiu codziennym👁👂👃🙂

            Lidia Mucha

          • "Wszystkie śmieci nasze są"

            "Wszystkie śmieci nasze są" - pod takim hasłem odbyła się 29 edycja ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.

            To wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz naszego Liceum. Akcja miała na celu uświadomienie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów  oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Dziękuję uczniom klasy 1C i  1D za czynny udział w akcji      w dniu 23.09.2022 r. oraz za nasze wspólne dobro, jakim jest czyste środowisko🌍🌳🙂                                                                            🌿                                                               
            Lidia Mucha, koordynatorka akcji 

          • Kongres Młodych Matematyków

            Od czwartku, 22 września, nasza uczennica Julia Gołębiewska z klasy IVA bierze udział w czterodniowym Kongresie Młodych Matematyków w Łodzi.

            To ważne ogólnopolskie wydarzenie dla tęgich matematycznych umysłów. Julii gratulujemy wspaniałego wyróżnienia - jesteśmy z Niej bardzo dumni🏆 

          • ZBIERAMY TALENCIAKI

            Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej przekazać szkole lub zeskanować kod i przekazać punkty na konto szkoły.

            Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody multimedialne wspierające edukację. Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

          • Stypendium z Fundacji Św. Mikołaja

             

            Uwaga uczniowie!!!

            Ci z Was którzy są  aktywni społecznie, pracują na rzecz społeczności lokalnej. Do aktywności społecznej zalicza się m.in.: aktywną działalność w organizacjach i stowarzyszeniach nieformalnych; działalność w lokalnych organizacjach, pełnienie funkcji w organizacjach harcerskich, wolontariat, np. w schronisku dla zwierząt, harcerstwo, aktywność poparta osiągnięciami w samorządzie szkolnym, działalność artystyczna pro bono, np. występ na koncertach charytatywnych, organizowanie występów artystycznych dla dzieci z domu dziecka, aktywność na rzecz kultury, np. redagowanie gazetki szkolnej, organizowanie wystaw  w szkole, zaangażowanie na rzecz wspólnoty religijnej (jako ministrant, w scholi, Oazie), mogą ubiegać się o stypendium z Fundacji  Św. Mikołaja

             

            Poniżej kryteria przyznawania stypendiów:

             

             

            1. Miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest wyższy niż 2000 zł (dwa tysiące złotych).Wartość ta poświadczana jest poprzez dołączenie do Wniosku o stypendium skanu oświadczenia o wysokości dochodów wypełnionego zgodnie z Zasadami dokumentowania i obliczania dochodu.
            2. Uczeń  uzyskał średnią ocen w roku poprzedzającym przyznanie  Stypendium nie niższą niż: 4,4 w szkole podstawowej, 4,0 w szkole ponadpodstawowej. Jeśli uczeń przechodzi do szkoły wyższego stopnia, pod uwagę brana jest średnia ocen ze stopnia szkoły, którą ukończył w poprzednim roku szkolnym. To
              kryterium nie jest wymagane w przypadku uczniów z Ukrainy, którzy schronili się w Polsce uciekając przed wojną, i którzy nie są w stanie wykazać średniej ocen szkolnych według polskiego systemu edukacji.

             

            Informacje szczegółowe na stronie:  www.stypendia.mikolaj.org.pl

             

            Uczniowie zainteresowani proszeni są o  jak najszybszy kontakt z pedagogiem szkolnym.

             

             

      • Kontakty

        • Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie
        • sekretariat@logostynin.edu.pl ; kosciuszkolo@wp.pl
        • 24 235 22 10
        • ul. 3. Maja 15 09-500 Gostynin Poland
      • Logowanie