W dniach 11–13 października 2021 roku uczniowie klas: I C, II D i III B4 z wychowawcami – Panią Anną Wolską, Panią Gabrielą Warzycką i Panią Arlettą Komorowską wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta.
„Pierwszego dnia pojechaliśmy na Hel, gdzie odwiedziliśmy Fokarium. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat życia, hodowli i rehabilitacji tych zwierząt morskich. Potem spacerem udaliśmy się na koniec helskiego cypla, gdzie Zatoka Pucka łączy się z Morzem Bałtyckim. Jest to zwyczajowo przyjęty początek (lub koniec) Polski. Wróciliśmy do Gdańska na wspólny posiłek i zakwaterowanie w hotelu.
Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wizyta w muzeum wywarła na nas ogromne wrażenie i skłoniła do refleksji. Następnie pojechaliśmy do Sopotu, gdzie podziwialiśmy zabudowę miejską nadmorskiego kurortu (Monciak, Grand Hotel) i w promieniach słonecznych spacerowaliśmy po Molo. Wtorkowy wieczór spędziliśmy na gdańskiej Starówce, gdzie idąc Traktem Królewskim, mogliśmy podziwiać Długi Targ, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna czy Bazylikę Mariacką. Nadwodny deptak – Długie Pobrzeże – zaprowadził nas do słynnego Żurawia nad Motławą I Koła Widokowego AmberSky. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że Gdańsk po zmroku to miejsce magiczne, które trzeba odwiedzić.
Trzeci dzień zaczęliśmy od wizyty w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie podziwialiśmy ekspozycję stałą, która przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego i jego dziedzictwo. To była dla nas prawdziwa lekcja „żywej historii”, którą zapamiętamy na zawsze.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy zespół zamkowy w Malborku, który był siedzibą wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego i władz Prus (światowe dziedzictwo Unesco).
Zmęczeni, ale w dobrych humorach i pełni wrażeń, w godzinach wieczornych wróciliśmy do Gostynina.”